Season Fixture

Season 
Grade 
Ladder
Download the association PDF fixture/handbook
South East 3rd XI
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
6 Oct 18 1:00PM, 13 Oct 18 1:00PM Bayswater   def   Balwyn Bayswater Park Official result
6 Oct 18 1:00PM, 13 Oct 18 1:00PM Brighton   def   Ormond Donald MacDonald Reserve () Official result
6 Oct 18 1:00PM, 13 Oct 18 1:00PM Endeavour Hills   def   Noble Park Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Right) Official result
6 Oct 18 1:00PM, 13 Oct 18 1:00PM Mt Waverley   def by   Caulfield Pinewood Reserve Official result
6 Oct 18 1:00PM, 13 Oct 18 1:00PM Moorabbin   def by   Oakleigh E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
13 Oct 18 12:30PM Box Hill   def by   Elsternwick Springfield Park (West Oval) Official result
13 Oct 18 12:30PM Malvern   def   Croydon T.H. King Oval Official result
Round 2
20 Oct 18 1:00PM, 27 Oct 18 1:00PM Balwyn   def by   Box Hill Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
20 Oct 18 1:00PM, 27 Oct 18 1:00PM Ormond   def by   Malvern E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
20 Oct 18 1:00PM, 27 Oct 18 1:00PM Croydon   def by   Endeavour Hills Fred Geale Oval Official result
20 Oct 18 1:00PM, 27 Oct 18 1:00PM Noble Park   def by   Mt Waverley Warner Reserve (Springvale) Official result
20 Oct 18 1:00PM, 27 Oct 18 1:00PM Caulfield   def by   Oakleigh Caulfield Park (Oval 2) Official result
20 Oct 18 1:00PM, 27 Oct 18 1:00PM Bayswater   def   Moorabbin Bayswater Park Official result
21 Oct 18 1:00PM, 28 Oct 18 1:00PM Elsternwick   def by   Brighton Elsternwick Park (Oval #1) Official result
Round 3
3 Nov 18 12:30PM Brighton   def by   Balwyn Donald MacDonald Reserve () Official result
3 Nov 18 12:30PM Malvern   def   Elsternwick T.H. King Oval Official result
3 Nov 18 12:30PM Endeavour Hills   def by   Ormond Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Right) Official result
3 Nov 18 12:30PM Mt Waverley   def   Croydon Pinewood Reserve Official result
3 Nov 18 12:30PM Oakleigh   def   Noble Park W.A. Scammell Reserve Official result
3 Nov 18 12:30PM Moorabbin   def by   Caulfield E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
3 Nov 18 12:30PM Box Hill   def by   Bayswater Springfield Park (West Oval) Official result
Round 4
10 Nov 18 12:30PM Balwyn   def by   Malvern Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
10 Nov 18 12:30PM Ormond   def by   Mt Waverley E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
10 Nov 18 12:30PM Noble Park   def by   Caulfield Warner Reserve (Springvale) Official result
10 Nov 18 12:30PM Bayswater   def by   Brighton Bayswater Park Official result
10 Nov 18 12:30PM Box Hill   def by   Moorabbin Springfield Park (West Oval) Official result
11 Nov 18 12:30PM Elsternwick   def by   Endeavour Hills Elsternwick Park (Oval #1) Official result
11 Nov 18 12:30PM Croydon   def by   Oakleigh Croydon Park (Oval 1) Official result
Round 5
17 Nov 18 12:30PM Endeavour Hills   def by   Balwyn Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Right) Official result
17 Nov 18 12:30PM Mt Waverley   def   Elsternwick Pinewood Reserve Official result
17 Nov 18 12:30PM Oakleigh   def   Ormond W.A. Scammell Reserve Official result
17 Nov 18 12:30PM Caulfield   def   Croydon Caulfield Park (Oval 2) Official result
17 Nov 18 12:30PM Moorabbin   def   Noble Park E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
17 Nov 18 12:30PM Malvern   def by   Bayswater T.H. King Oval Official result
17 Nov 18 12:30PM Brighton   def   Box Hill Donald MacDonald Reserve () Official result
Round 6
24 Nov 18 1:00PM, 1 Dec 18 1:00PM Balwyn   def   Mt Waverley Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
24 Nov 18 1:00PM, 1 Dec 18 1:00PM Ormond   def   Caulfield E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
24 Nov 18 1:00PM, 1 Dec 18 1:00PM Croydon   def by   Noble Park Fred Geale Oval Official result
24 Nov 18 1:00PM, 1 Dec 18 1:00PM Bayswater   def   Endeavour Hills Bayswater Park Official result
24 Nov 18 1:00PM, 1 Dec 18 1:00PM Box Hill   def by   Malvern Springfield Park (West Oval) Official result
24 Nov 18 1:00PM, 1 Dec 18 1:00PM Moorabbin   def   Brighton E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
25 Nov 18 1:00PM, 2 Dec 18 1:00PM Elsternwick   def by   Oakleigh Elsternwick Park (Oval #1) Official result
Round 7
8 Dec 18 1:00PM, 15 Dec 18 1:00PM Oakleigh   drew   Balwyn W.A. Scammell Reserve Official result
8 Dec 18 1:00PM, 15 Dec 18 1:00PM Caulfield   drew   Elsternwick Caulfield Park (Oval 2) Official result
8 Dec 18 1:00PM, 15 Dec 18 1:00PM Noble Park   drew   Ormond Warner Reserve (Springvale) Official result
8 Dec 18 1:00PM, 15 Dec 18 1:00PM Croydon   drew   Moorabbin Fred Geale Oval Official result
8 Dec 18 1:00PM, 15 Dec 18 1:00PM Mt Waverley   drew   Bayswater Pinewood Reserve Official result
8 Dec 18 1:00PM, 15 Dec 18 1:00PM Endeavour Hills   drew   Box Hill Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Right) Official result
8 Dec 18 1:00PM, 15 Dec 18 1:00PM Malvern   drew   Brighton Malvern Cricket Ground Official result
Round 8
22 Dec 18 3:45PM Balwyn   def   Caulfield Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
22 Dec 18 3:45PM Elsternwick   def   Noble Park Warner Reserve (Springvale) Official result
22 Dec 18 3:45PM Ormond   def by   Croydon E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
22 Dec 18 3:45PM Bayswater   def   Oakleigh Bayswater Park Official result
22 Dec 18 3:45PM Box Hill   def by   Mt Waverley Springfield Park (West Oval) Official result
22 Dec 18 3:45PM Brighton   def   Endeavour Hills Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Right) Official result
22 Dec 18 3:45PM Moorabbin   def   Malvern E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
Round 9
12 Jan 19 12:30PM Noble Park   def by   Balwyn Warner Reserve (Springvale) Official result
12 Jan 19 12:30PM Ormond   def by   Moorabbin E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
12 Jan 19 12:30PM Caulfield   def by   Bayswater Caulfield Park (Oval 2) Official result
12 Jan 19 12:30PM Oakleigh   def   Box Hill W.A. Scammell Reserve Official result
12 Jan 19 12:30PM Mt Waverley   def   Brighton Pinewood Reserve Official result
12 Jan 19 12:30PM Endeavour Hills   def by   Malvern Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Right) Official result
13 Jan 19 12:30PM Croydon   def by   Elsternwick Proclamation Park (Turf) Official result
Round 10
19 Jan 19 1:00PM, 26 Jan 19 1:00PM Balwyn   def   Croydon Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
19 Jan 19 1:00PM, 26 Jan 19 1:00PM Elsternwick   def   Ormond E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
19 Jan 19 1:00PM, 26 Jan 19 1:00PM Bayswater   def   Noble Park Bayswater Park Official result
19 Jan 19 1:00PM, 26 Jan 19 1:00PM Box Hill   def by   Caulfield Springfield Park (West Oval) Official result
19 Jan 19 1:00PM, 26 Jan 19 1:00PM Brighton   def by   Oakleigh Donald MacDonald Reserve () Official result
19 Jan 19 1:00PM, 26 Jan 19 1:00PM Malvern   def   Mt Waverley T.H. King Oval Official result
19 Jan 19 1:00PM, 26 Jan 19 1:00PM Moorabbin   def   Endeavour Hills E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
Round 11
2 Feb 19 12:30PM, 9 Feb 19 1:00PM Oakleigh   def by   Malvern W.A. Scammell Reserve Official result
2 Feb 19 1:00PM, 9 Feb 19 1:00PM Ormond   def by   Balwyn E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
2 Feb 19 1:00PM, 9 Feb 19 1:00PM Noble Park   drew   Box Hill Warner Reserve (Springvale) Official result
2 Feb 19 1:00PM, 9 Feb 19 1:00PM Caulfield   def by   Brighton Caulfield Park (Oval 2) Final result entered and confirmed
2 Feb 19 1:00PM, 9 Feb 19 1:00PM Mt Waverley   drew   Endeavour Hills Pinewood Reserve Official result
3 Feb 19 1:00PM, 10 Feb 19 1:00PM Elsternwick   def by   Moorabbin Moorleigh Community Village Reserve Official result
3 Feb 19 1:00PM, 10 Feb 19 1:00PM Croydon   def by   Bayswater Croydon Park (Oval 1) Final result entered and confirmed
Round 12
16 Feb 19 1:00PM, 23 Feb 19 1:00PM Balwyn   v   Elsternwick Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Progress result entered
16 Feb 19 1:00PM, 23 Feb 19 1:00PM Bayswater   v   Ormond Bayswater Park Progress result entered
16 Feb 19 1:00PM, 23 Feb 19 1:00PM Box Hill   v   Croydon Springfield Park (West Oval) Progress result entered
16 Feb 19 1:00PM, 23 Feb 19 1:00PM Brighton   v   Noble Park Donald MacDonald Reserve () Progress result entered
16 Feb 19 1:00PM, 23 Feb 19 1:00PM Malvern   v   Caulfield T.H. King Oval Progress result entered
16 Feb 19 1:00PM, 23 Feb 19 1:00PM Endeavour Hills   v   Oakleigh Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Right) Progress result entered
16 Feb 19 1:00PM, 23 Feb 19 1:00PM Moorabbin   v   Mt Waverley E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Progress result entered
Round 13
2 Mar 19 12:30PM Balwyn   v   Moorabbin Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval)  
2 Mar 19 12:30PM Ormond   v   Box Hill E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East)  
2 Mar 19 12:30PM Noble Park   v   Malvern Warner Reserve (Springvale)  
2 Mar 19 12:30PM Caulfield   v   Endeavour Hills Caulfield Park (Oval 2)  
2 Mar 19 12:30PM Oakleigh   v   Mt Waverley W.A. Scammell Reserve  
3 Mar 19 12:30PM Elsternwick   v   Bayswater Elsternwick Park (Oval #1)  
3 Mar 19 12:30PM Croydon   v   Brighton Croydon Park (Oval 1)  
SEMI FINALS
9 Mar 19 1:00PM, 10 Mar 19 1:00PM TBD v TBD  
9 Mar 19 1:00PM, 10 Mar 19 1:00PM TBD v TBD  
9 Mar 19 1:00PM, 10 Mar 19 1:00PM TBD v TBD  
PRELIMINARY FINALS
16 Mar 19 1:00PM, 17 Mar 19 1:00PM TBD v TBD  
16 Mar 19 1:00PM, 17 Mar 19 1:00PM TBD v TBD  
FINAL
23 Mar 19 1:00PM, 24 Mar 19 1:00PM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 29 Jan 19 10:24AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.