Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
South/East 3rd XI
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
5 Oct 19 12:00PM, 12 Oct 19 1:00PM Balwyn   def   Moorabbin Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
5 Oct 19 12:00PM, 12 Oct 19 1:00PM Elsternwick   def   Bayswater Elsternwick Park (Oval #2) Official result
5 Oct 19 12:00PM, 12 Oct 19 1:00PM Croydon   def   Brighton Fred Geale Oval Official result
5 Oct 19 12:00PM, 12 Oct 19 1:00PM Noble Park   def   Malvern Warner Reserve (Springvale) Official result
12 Oct 19 12:30PM Ormond   drew   Box Hill E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
12 Oct 19 12:30PM Caulfield   drew   Endeavour Hills Caulfield Park (Oval 2) Official result
12 Oct 19 12:30PM Oakleigh   def   Mt Waverley W.A. Scammell Reserve Official result
Round 2
19 Oct 19 1:00PM, 26 Oct 19 1:00PM Bayswater   def   Balwyn Bayswater Park Official result
19 Oct 19 1:00PM, 26 Oct 19 1:00PM Box Hill   drew   Elsternwick Springfield Park (West Oval) Official result
19 Oct 19 1:00PM, 26 Oct 19 1:00PM Brighton   def by   Ormond Dendy Park (Turf #3 - East) Official result
19 Oct 19 1:00PM, 26 Oct 19 1:00PM Malvern   def   Croydon T.H. King Oval Official result
19 Oct 19 1:00PM, 26 Oct 19 1:00PM Endeavour Hills   def   Noble Park Sydney Pargeter Recreation Reserve Tierney Oval Official result
19 Oct 19 1:00PM, 26 Oct 19 1:00PM Moorabbin   def by   Oakleigh E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
20 Oct 19 1:00PM, 27 Oct 19 1:00PM Mt Waverley   drew   Caulfield Mount Waverley Reserve Official result
Round 3
2 Nov 19 12:30PM Balwyn   drew   Box Hill Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
2 Nov 19 12:30PM Elsternwick   drew   Brighton Elsternwick Park (Oval #2) Official result
2 Nov 19 12:30PM Ormond   drew   Malvern E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
2 Nov 19 12:30PM Croydon   drew   Endeavour Hills Fred Geale Oval Official result
2 Nov 19 12:30PM Noble Park   drew   Mt Waverley Warner Reserve (Springvale) Official result
2 Nov 19 12:30PM Caulfield   drew   Oakleigh Caulfield Park (Oval 2) Official result
2 Nov 19 12:30PM Bayswater   drew   Moorabbin Bayswater Park Official result
Round 4
16 Nov 19 12:30PM Brighton   def by   Balwyn Dendy Park (Turf #3 - East) Official result
16 Nov 19 12:30PM Malvern   def   Elsternwick T.H. King Oval Official result
16 Nov 19 12:30PM Endeavour Hills   def   Ormond Sydney Pargeter Recreation Reserve Tierney Oval Official result
16 Nov 19 12:30PM Oakleigh   def   Noble Park W.A. Scammell Reserve Official result
16 Nov 19 12:30PM Moorabbin   def   Caulfield E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
16 Nov 19 12:30PM Box Hill   def by   Bayswater Springfield Park (West Oval) Official result
17 Nov 19 12:30PM Mt Waverley   def   Croydon Fred Geale Oval Official result
Round 5
23 Nov 19 12:30PM Balwyn   def by   Malvern Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
23 Nov 19 12:30PM Elsternwick   def by   Endeavour Hills Elsternwick Park (Oval #2) Official result
23 Nov 19 12:30PM Ormond   def   Mt Waverley E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
23 Nov 19 12:30PM Croydon   def by   Oakleigh Fred Geale Oval Official result
23 Nov 19 12:30PM Noble Park   def by   Caulfield Warner Reserve (Springvale) Official result
23 Nov 19 12:30PM Bayswater   def   Brighton Bayswater Park Official result
23 Nov 19 12:30PM Box Hill   def by   Moorabbin Springfield Park (West Oval) Official result
Round 6
30 Nov 19 12:30PM Endeavour Hills   def   Balwyn Sydney Pargeter Recreation Reserve Tierney Oval Official result
30 Nov 19 12:30PM Oakleigh   def by   Ormond W.A. Scammell Reserve Official result
30 Nov 19 12:30PM Caulfield   def   Croydon Caulfield Park (Oval 2) Official result
30 Nov 19 12:30PM Moorabbin   def   Noble Park E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
30 Nov 19 12:30PM Malvern   def   Bayswater T.H. King Oval Official result
30 Nov 19 12:30PM Brighton   def by   Box Hill Dendy Park (Turf #3 - East) Official result
1 Dec 19 12:30PM Mt Waverley   drew   Elsternwick Mount Waverley Reserve Official result
Round 7
7 Dec 19 2:00AM, 14 Dec 19 2:00AM Moorabbin   def by   Brighton E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
7 Dec 19 1:00PM, 14 Dec 19 1:00PM Balwyn   def by   Mt Waverley Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
7 Dec 19 1:00PM, 14 Dec 19 1:00PM Elsternwick   def   Oakleigh Elsternwick Park (Oval #2) Official result
7 Dec 19 1:00PM, 14 Dec 19 1:00PM Ormond   def   Caulfield E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
7 Dec 19 1:00PM, 14 Dec 19 1:00PM Croydon   def   Noble Park Fred Geale Oval Official result
7 Dec 19 1:00PM, 14 Dec 19 1:00PM Bayswater   def by   Endeavour Hills Bayswater Park Official result
7 Dec 19 1:00PM, 14 Dec 19 1:00PM Box Hill   def by   Malvern Springfield Park (West Oval) Official result
Round 8
21 Dec 19 3:45PM Oakleigh   def   Balwyn W.A. Scammell Reserve Official result
21 Dec 19 3:45PM Caulfield   def   Elsternwick Caulfield Park (Oval 2) Official result
21 Dec 19 3:45PM Noble Park   def by   Ormond Warner Reserve (Springvale) Official result
21 Dec 19 3:45PM Croydon   def   Moorabbin Fred Geale Oval Official result
21 Dec 19 3:45PM Mt Waverley   def by   Bayswater Bayswater Park Official result
21 Dec 19 3:45PM Endeavour Hills   def   Box Hill Sydney Pargeter Recreation Reserve Tierney Oval Official result
21 Dec 19 3:45PM Malvern   def by   Brighton T.H. King Oval Official result
Round 9
11 Jan 20 12:30PM Balwyn   drew   Caulfield Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
11 Jan 20 12:30PM Elsternwick   def   Noble Park Elsternwick Park (Oval #2) Official result
11 Jan 20 12:30PM Ormond   def   Croydon E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
11 Jan 20 12:30PM Bayswater   drew   Oakleigh Bayswater Park Official result
11 Jan 20 12:30PM Box Hill   def by   Mt Waverley Springfield Park (West Oval) Official result
11 Jan 20 12:30PM Brighton   drew   Endeavour Hills Dendy Park (Turf #3 - East) Official result
11 Jan 20 12:30PM Moorabbin   drew   Malvern E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
Round 10
18 Jan 20 1:00PM, 25 Jan 20 1:00PM Noble Park   def by   Balwyn Warner Reserve (Springvale) Official result
18 Jan 20 1:00PM, 25 Jan 20 1:00PM Croydon   def by   Elsternwick Fred Geale Oval Official result
18 Jan 20 1:00PM, 25 Jan 20 1:00PM Ormond   def   Moorabbin E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
18 Jan 20 1:00PM, 25 Jan 20 1:00PM Caulfield   def by   Bayswater Caulfield Park (Oval 2) Official result
18 Jan 20 1:00PM, 25 Jan 20 1:00PM Oakleigh   def   Box Hill W.A. Scammell Reserve Official result
18 Jan 20 1:00PM, 25 Jan 20 1:00PM Mt Waverley   def   Brighton Pinewood Reserve Official result
18 Jan 20 1:00PM, 25 Jan 20 1:00PM Endeavour Hills   def   Malvern Sydney Pargeter Recreation Reserve Tierney Oval Official result
Round 11
8 Feb 20 12:30PM Balwyn   def   Croydon Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
8 Feb 20 12:30PM Elsternwick   def   Ormond Elsternwick Park (Oval #2) Official result
8 Feb 20 12:30PM Bayswater   def   Noble Park Bayswater Park Official result
8 Feb 20 12:30PM Box Hill   def by   Caulfield Springfield Park (West Oval) Official result
8 Feb 20 12:30PM Brighton   def by   Oakleigh Dendy Park (Turf #3 - East) Official result
8 Feb 20 12:30PM Malvern   def by   Mt Waverley T.H. King Oval Official result
8 Feb 20 12:30PM Moorabbin   def by   Endeavour Hills E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
Round 12
22 Feb 20 12:30PM Ormond   def   Balwyn E.E Gunn Reserve (Oval #2 - East) Official result
22 Feb 20 12:30PM Elsternwick   def   Moorabbin Elsternwick Park (Oval #2) Official result
22 Feb 20 12:30PM Croydon   def by   Bayswater Fred Geale Oval Official result
22 Feb 20 12:30PM Noble Park   def   Box Hill Warner Reserve (Springvale) Official result
22 Feb 20 12:30PM Caulfield   def   Brighton Caulfield Park (Oval 2) Official result
22 Feb 20 12:30PM Oakleigh   drew   Malvern W.A. Scammell Reserve Official result
22 Feb 20 12:30PM Mt Waverley   drew   Endeavour Hills Pinewood Reserve Official result
Round 13
29 Feb 20 12:30PM Balwyn   def by   Elsternwick Gordon Barnard Reserve (#2 - East Oval) Official result
29 Feb 20 12:30PM Bayswater   def   Ormond Bayswater Park Official result
29 Feb 20 12:30PM Box Hill   def by   Croydon Springfield Park (West Oval) Official result
29 Feb 20 12:30PM Brighton   def by   Noble Park Dendy Park (Turf #3 - East) Official result
29 Feb 20 12:30PM Malvern   def   Caulfield T.H. King Oval Official result
29 Feb 20 12:30PM Endeavour Hills   def by   Oakleigh Sydney Pargeter Recreation Reserve Tierney Oval Official result
29 Feb 20 12:30PM Moorabbin   def by   Mt Waverley E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) Official result
QUALIFYING FINALS
7 Mar 20 1:00PM, 8 Mar 20 1:00PM Oakleigh   def   Mt Waverley Mount Waverley Reserve Official result
7 Mar 20 1:00PM, 8 Mar 20 1:00PM Endeavour Hills   def   Elsternwick Sydney Pargeter Recreation Reserve (Durham) Official result
7 Mar 20 1:00PM, 8 Mar 20 1:00PM Ormond   def by   Bayswater E.E Gunn Reserve (Main Oval) Official result
SEMI FINALS
14 Mar 20 1:00PM, 15 Mar 20 1:00PM Oakleigh   def   Ormond W.A. Scammell Reserve Official result
14 Mar 20 1:00PM, 15 Mar 20 1:00PM Endeavour Hills   def   Bayswater Sydney Pargeter Recreation Reserve (Durham) Official result
FINAL
21 Mar 20 1:00PM, 22 Mar 20 1:00PM Oakleigh   drew   Endeavour Hills W.A. Scammell Reserve Official result

Fixture Last updated: 17 Mar 20 8:39AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.

Events